Si gënjen Rama për prodhimin e energjisë

Nga Lisandër HOXHA

Nje hajdut qe kerkon te beje nje popull per budalla.
Ne Shqiperi, ne vetem 8 muaj, jane prodhuar nga KESH dhe HEC-et e vogla rreth 3.79 Tw/h energji elektrike.
Gjithashtu, KESH ka blere rreth 1.8 Tw/h energji per kete 8 mujor ne tregun vendas dhe ate te huaj.
Konsumi yne ne keto 8 muaj, sipas asaj qe ka shitur OSHE te konsumatoret, ka qene 3.45 Tw/h .
Si dreqin nuk i dalin shifrat Edi Rames kur prodhimi e mbulon dhe e tejkalon vleren e konsumuar?!
Ku kane shkuar diferencat?
Ku je SPAK-u i Partise?
Ku jeni partnere dhe miq nderkombetare, qe jeni te shqetesuar per nivelin e korrupsionit ne Shqiperi?
Po flasim per nje vjedhje prej rreth 2 Tw/h, te cilen sot duan ta shkruajne si humbje ne rrjet.
Ata duan te na bejne qe te paguajme edhe koston e prodhimit te bitcoin dhe canabisit me llampa nga narkoshteti!
Kjo qeveri duhet te hidhet ne koshin e plehrave si me e deshtuara e 130 viteve te fundit!

About Redaksia

Check Also

O lider global, fol një fjalë bre burrë, a e pe vallen e shqipes në Qatar?

Nga Alba KEPI Fol bre lider, ti qe s’le logo, xhup, fanelle, futbollist e skuader …

Leave a Reply

Your email address will not be published.