Studentët: Nuk ka përmirësim të situatës, do t’i bashkohemi protestës së pedagogëve

Studentët kanë deklaruar se do të bashkohen në protestën e pedagogëve. Duke folur për mediat, studentët kanë deklaruar se ata nuk po shohin asnjë përmirësim në Shqipëri dhe ata do të mbështesin çdo protestë që sjell normalizimin e vendit.

“Kemi dalë posaçërisht për bojkotin, po presim dhe të tjerët që të na bashkohet. Ne mbështesim atë që të gjithë studentët duan. Nuk po shohim asnjë përmirësim. Ne duam që mos të ikin studentët që të mos e lënë Shqipërinë mbapa. Në rastin tonë ka ndodhur që persona në fjalë kanë bërë vitin e parë dhe më pas e kanë lënë. ne duam që të kontriubojmë për vendin tonë”, tha një studente.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se, sot u faktua …

Leave a Reply

Your email address will not be published.