Protesta/ Pedagogët: Durimit i ka ardhur fundi! Duhet një fond për universitetin

Ashtu siç u paralajmërua, pedagogët e universiteteve publike në vend kanë nisur protestën e tyre të parë kombëtare. Ky tubim u thirr dje nga Sindikata e Pedagogëve.

Kjo e fundit bëri thirrje që protestës përpara Godinës se Korpusit Qendror të Universitetit Politeknik t’i bashkohen pedagogë dhe studentë nga i gjithë vendi, ku do të kërkojnë plotësimin e kërkesave të tyre, që i janë paraqitur përmes një kërkese më 30 gusht, kryeministrit dhe ministres së Arsimit.

Një prej protestuesve tha se durimit i ka ardhur fundi.

“Duhet një fond për universitetin. Tregu i punës ka shumë probleme”, u shpreh një prej tyre.

About Redaksia

Check Also

Akuza për vrasjet në Elabasan, Ambasada e SHBA paralajmërim për Ballën

Ambasada e SHBA ka mbajtur qëndrim pas akuzave të forta që janë bërë në adresë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.