Shehu: Fjalimi pocaqi i Ramës në KiE e dëmtoi më shumë Kosovën

Parlamenti ka nisur seancën e sotme me debate mes deputetit të PD, Tritan Shehu dhe kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ku në fokus ishte fjalimi i kryeministrit Edi Rama në KiE. Shehu e cilësoi ‘fjalim pocaqi’ që, sipas tij, më shumë e dëmton Kosovën.

“Fjalim pocaqi i kryeministrit në Këshillin e Europës, i cili më shumë dëmtoi Kosovën dhe proceset e saj të anëtarësimit. Pa goditur gjenocidin serb në Kosovë çdo veprim tjetër është i kotë”, tha Shehu

About Redaksia

Check Also

Qindra banorë të Kamzës i shkruajnë Berishës: Jetojmē në kushte skandaloze. Drejtojuni SPAK

700 banorë të Kamzës prej një viti i kanë dërguar një peticion Kryeministrit Edi Rama …

Leave a Reply

Your email address will not be published.