Berisha: Mbështetje totale protestës universitare!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë thirrje për mbështetje të protestës kombëtare që kanë lajmëruar pedagogët për këtë të hënë, 24 tetor.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha thotë se protesta do të jetë e fuqishme dhe do të ketë bojkot të procesit mësimor.

Reagimi i Berishës

Sot, në ora 11:00, bojkot dhe protestë e fuqishme kombëtare universitare para Korpusit Qendror të UPT-së. Mbështetje totale protestës universitare! sb

About Redaksia

Check Also

Akuza për vrasjet në Elabasan, Ambasada e SHBA paralajmërim për Ballën

Ambasada e SHBA ka mbajtur qëndrim pas akuzave të forta që janë bërë në adresë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.