Berisha: Më 12 nëntor protesta më e fuqishme që ka njohur vendi

Kryetari i PD, Sali Berisha njoftoi sot gjatë një conference për shtyp se më 12 nëntor do të zhvillohet protesta më e fuqishme që ka njohur vendi.

“Opozita, PD dhe PL dhe forca te tjera opozitare nisin me daten 12 nentor betejen e madhe kunder regjimit te urryer, regjimit te narkoshtetit te pare dhe te vetemnne Europe, te partise shtet, regjimit te Edi Rames.

Ne te kater anet e Shqiperise po bien sirenat e urrejtjes bga monizmit te Edi Rames. Po bien sirenat e analarmit ndaj jrndjet katatstrofale te krijuara nga vjedhjet e fondeve dhe pasurive publike te qytetareve shqiptare”, tha Berisha.

 

About Redaksia

Check Also

Zbulohet ortakëria e Olsi Ramës me Amant Josifin në kërkim ndërkombëtar për 2.2 miliardë euro mashtrim

Mandati i arrestit ndërkombëtar për Amant Josifin erdhi pas disa shkrimeve investigative në mediat e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.