Rritja e çmimit të energjisë, Berisha: Rama do të përgjigjet, preken 60% e qytetarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, gjatë konferencës së përjavshme me gazetarët, ka thënë se nga vendimi i Entit Rregullator të Energjisë për rritjen e çmimit për fashën mbi 800 KW, prek 60% të qytetarëve shqiptarë, ndërsa shton se kjo do të godasë shtesën e mesme.

Ai tha se Edi Rama do të japë përgjigje për këtë vendim.

“PD garanton se nga kjo rritje do preken të paktën 60% e qytetarëve shqiptarë, dhe preket e tërë shtresa e mesme, goditet shtresa e mesme. Edi Rama do përgjigjet për këtë vendim në një kohë që udhëton vetë me dhjetëra milion euro charter”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Pollo: Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet më fort nga politikanët maqedonas e serbë!

Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet edhe më fort nga politikanët e aktorët publikë maqedonas …

Leave a Reply

Your email address will not be published.