Video/ Rama komenton nga Bulqiza rritjen e çmimit të energjisë

Kryeministri Edi Rama komentoi nga Bulqiza, rritjen e çmimit të energjisë nga Enti Rregullator, duke deklaruar se qeveria do të vijojë të mbështesë familjet dhe biznesin e vogël.

Ndërsa për biznesin e madh, Rama paralajmëroi se do të rrisë në mënyrë të ndjeshme gjobat.

Po ashtu Rama deklaroi se nuk do të tërhiqet as nga taksa e jashtëzakonshme ndaj prodhuesve të energjisë.

About Redaksia

Check Also

Zbulohet ortakëria e Olsi Ramës me Amant Josifin në kërkim ndërkombëtar për 2.2 miliardë euro mashtrim

Mandati i arrestit ndërkombëtar për Amant Josifin erdhi pas disa shkrimeve investigative në mediat e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.