Paloka: Duket absurde që deputetë të PD nuk duan fitoren e PD!

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka komenton zhvillimet e fundit politike në vend. Në lidhje me marrëveshjen mes Parisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë, Paloka u shpreh se çdo herë që Ilir Meta e Sali Berisha kanë bashkëpunuar, e kanë dërguar koalicionin në fitore. Ai shtoi se, e sheh si absurd faktin që ka brenda PD deputetë që nuk duan fitoren e kësaj partie.

“Kemi qenë në aleancë me LSI edhe në zgjedhjet e fundit por marrëveshje të nënshkruar dhe bashkëpunimi Meta-Berisha, sa herë kanë bashkëpunuar e kanë çuar koalicionin në fitore. Ky është qëllimi i marrëveshjes. Pjesa më e madhe e shohin si rrezik këtë marrëveshje e ka pakënaqësi edhe brenda pjesës tjetër të deputetëve të PD. Duket absurde që deputetë të PD nuk duan fitoren e PD.

Ka një qëllim kryesor marrëveshja, përmbysja e një regjimi që tashmë sundon mbi gjithçka Rama e Veliaj në anën tjetër si figurë politike e renditur e dyta në PS, kanë praktikisht në dorë të gjithë pushtetet. reagimi popullor ndaj tyre, janë figurat më negative e të pa pëlqyera në opinionin publik. Në pamje të parë duket se përballja do të jetë e lehtë sepse janë figura që urrehen, por nuk është e lehtë sa duket.

Është i nevojshëm bashkëpunimi me partitë dhe individët opozitarë”. i pyetur për simbolikën me dy gishtat lart, gjest të cilin së fundmi po e përdor edhe Ilir Meta, Paloka tha se mendon që lkjo nuk sdimbolizon gjë tjetër veç simbolikës së saj fillestare, pra fitores.

“Simbol i fitores. Çërçilli është i pari që i përdori me këtë simbol. Që kur e bëmë si simbolin tonë, kjo ka qenë simbolika. Fakti që i përdor edhe Meta tregon se dëshiron të tregojë lidhje të fortë”, tha Paloka.

About Redaksia

Check Also

Homazhe në Tiranë për efektivin Afrim Bunjaku i cili u vra nga terroristët serbë

Mbrëmjen e kësaj të hëne, në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë po mbahen homaxhe në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *