Berisha thirrje qytetarëve: Bashkohuni më 12 nëntor për të përzënë bandën nga pushteti

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i ka bërë thirrje qytetarëve nga foltorja e Kuvendit që të protestojnë më 12 nëntor për të përzënë bandën nga pushteti. Sali Berisha deklaroi se qeveritarët mendojnë vetëm për karrigen e tyre dhe jo për qytetarët.

“Qytetarë, këta nuk kanë ndërmend për reformë për ju. Këta shikojnë vetëm si të ju vjedhin ju. Ne vërtetë kemi përgatitur një projekt-reformë me 97 bashki, por ne kemi thënë që në fillim, që këta nuk kanë reformë. Këta dinë dhe mendojnë vetëm si të mbajnë karrigen e tyre, derisa të ua përmbysim karrigen, ti përmbysim me të gjitha.

Qytetarë, 12 nëntori është dita juaj, dita e të vërtetës shqiptare dhe ndaj ju ftoj kudo që jeni, brenda dhe jashtë Shqipërisë, të bashkohemi për të përzënë këtë bandë nga pushteti”, deklaroi Berisha.

About Redaksia

Check Also

Ymer Barçi prezanton kandidaturën në Primare për Bashkinë e Matit

Të dashur demokratë, anëtarë e simpatizantë Të dashur matjanë! Të nderuar zonja dhe zotërinj! Unë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.