Probleme të mëdha te Juventusi

Pas raundit të fundit të Serisë A kundër Lecce (0:1), Juventus nuk do të jetë në gjendje të llogarisë dy lojtarë të tjerë Weston McKenny dhe Sam Ayling.

Për arsye të ndryshme, te “Zonja e Vjetër” do të mungojnë plot 13 lojtarë për sfidën e Ligës së Kampionëve ndaj Paris Saint-Germain.

Juventusi po lufton ende për ta siguruar të paktën kualifikimin në Ligën e Evropës, pasi që për Ligën e Kampionëve i ka humbur gjasat.

Lista e lojtarëve të Juventusit që do të mungojnë ndaj Paris Saint-Germain:

Sam Ayling, Dusan Vlahovic, Federico Chiesa, Paul Pogba, Angel Di Maria, Gleison Bremer, Leandro Paredes, Weston McKenny, Mattia De Sciglio, Cayo Jorge, Marley Ake, Danilo me kartonë të verdhë).

About Redaksia

Check Also

Jep dorëheqjen presidenti dhe anëtarët e bordit të Juventusit

Anëtarët e bordit drejtues të klubit të Juventusit kanë dhënë dorëheqje nga pozitat e tyre. …

Leave a Reply

Your email address will not be published.