Zjarri përfshin kurorën e gështenjave në Tropojë, deputeti Çelaj jep alarmin

Sot një zjarr i madh ka përfshirë masivin e gështenjave të fshatrave Gri dhe Geghysen dhe po shkatërron tërësisht kurorën me pyjet e gështenjave, duke rrezikuar edhe banesat e banorëve të këtyre fshatrave që ndodhen në afërsi të këtyre masiveve! Deri tani nuk kemi asnjë reagim nga ana e institucioneve duke filluar nga Bashkia, Prefektura si dhe Agjencia Shtetërore e Emergjencave Civile pranë Ministrisë Mbrojtjes!
Deputeti i PD, Isuf Çelaj i ka bërë thirrje institucioneve që të reagojnë menjherë. “Thirrja ime shkon për këto institucione që të ndërhynë me shpejtësi për të bërë të mundur vendosjen e situatës nënkontroll si dhe të hetohet shkaku i kësaj zjarrvënie!

About Redaksia

Check Also

Berisha mesazh mediave të huaja: Investigoni krimet e Ramës, do gjeni gjëra tronditëse

Kryetari i PD, Sali Berisha, i ka bërë thirrje mediave të huaja në investigojnë krimet …

Leave a Reply

Your email address will not be published.