Berisha, takim me Monsignor Vincenco Palia dhe Mario Giro

Kryetari i PD, Sali Berisha është takuar me Takim me Monsignor Vincenco Palia dhe Mario Giro, ish zëvëndës ministër i jashtëm i Italisë. Berisha shkruan se në takim u diskutua gjerësisht për situatën në Shqipëri dhe rajon si dhe qëndrimet e Partisë Demokratike ndaj këtyre zhvillimeve.

Postimi i Berishës

Monsignor Vincenco Palia dhe Mario Giro, ish zëvëndës ministër i jashtëm i Italisë.

Të dashur miq,

Sot pata një takim me Monsignor Vincenco Palia, mik i kahershëm i imi dhe i Shqipërisë dhe z. Mario Giro, ish zëvendës ministër i jashtëm i Italisë. Në këtë takim, ku mori pjesë edhe ish ministri i jashtëm i Partisë Demokratike Tritan Shehu, diskutuam gjerësisht për situatën në Shqipëri dhe rajon si dhe qëndrimet e Partisë Demokratike ndaj këtyre zhvillimeve.

Takimi ishte i hapur dhe me mirëkuptim të plotë. #sb

About Redaksia

Check Also

Afera e Portit të Durrësit/ Aktivistët shqiptarë letër presidentes së KE

Aktivistet shqiptare që jetojnë jashtë vendit, Erisa Bajaziti dhe Iva Grillo i kanë drejtuar një …

Leave a Reply

Your email address will not be published.