Rritja e çmimit të energjisë, Berisha: Hidhet poshtë gënjeshtra e Ballukut!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se Balluku mashtron për rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Qytetari ka publikuar faturat për fabrikat për prodhim mielli. Faturen e muajit SHTATOR 2021 dhe SHATOT 2022, ku shikohet qartë që çmimi i energjisë ka qenë 7.1 lekë në SHTATOR 2021 dhe në SHTATOR 2022 është 18.34 lekë.

Postim i Berishës

Hidhet poshtë gënjeshtra e Ballukut!

Lexoni mesazhin dhe shikoni faturat e qytetarit dixhital!

– – – – –

Doktor pershendetje,

Ne foto qe ju dergova me siper, jane faturat e energjis elektrike per 2 nga fabrikat me te medha te prodhimit te miellit ne Shqiperi, qe ndodhen ne Tirane, Fabrika e prodhimit te Miellit te Rruga e Kavajes, dhe Fabrika Atlas qe ndodhet ne km e 6 te autostrades tirane -durres.

Ju kam derguar per secilen i nga keto fabrika prodhimi mielli faturen e muajit SHTATOR 2021 dhe SHATOT 2022 , ku shikohet qarte qe cmimi i energjis ka qene 7.1 leke ne SHTATOR 2021 dhe ne SHTATOR 2022 eshte 18.34 leke.

Ju riktheva dhe nje here cmimit per prodhusit e miellit dhe furrave te bukes, sepse sot ne komisionin e veprimtarive prodhuse te parlamentit, ministria Balluku thoshte qe nuk e kemi rritur cmimin e energjise per bizneset.

Kjo eshte dhe arsyeja qe rritet cmimi i bukes.

Mendoj qe ka efekt po ti publikoni keto fatura.

Ju pershendes.

About Redaksia

Check Also

Berisha publikon videon: 110 vjetori i Pavarësisë nën monizmin e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka publikuar një video në rrjete sociale ku duken …

Leave a Reply

Your email address will not be published.