Skandal/ Rritet 2.5 herë çmimi i energjisë për bizneset!

Hidhet poshtë gënjeshtra e Ballukut!

Lexoni mesazhin dhe shikoni faturat e qytetarit dixhital!
– – – – –
Doktor pershendetje,
Ne foto qe ju dergova me siper, jane faturat e energjis elektrike per 2 nga fabrikat me te medha te prodhimit te miellit ne Shqiperi , qe ndodhen ne Tirane, Fabrika e prodhimit te Miellit te Rruga e Kavajes, dhe Fabrika Atlas qe ndodhet ne km e 6
te autostrades tirane -durres.

Ju kam derguar per secilen i nga keto fabrika prodhimi mielli faturen e muajit SHTATOR 2021 dhe SHATOT 2022 , ku shikohet qarte qe cmimi i energjis ka qene 7.1 leke ne SHTATOR 2021 dhe ne SHTATOR 2022 eshte 18.34 leke.

Ju riktheva dhe nje here cmimit per prodhusit e miellit dhe furrave te bukes,, sepse sot ne komisionin e veprimtarive prodhuse te parlamentit, ministria Balluku thoshte qe nuk e kemi rritur cmimin e energjis per bizneset.

Kjo eshte dhe arsyeja qe rritet cmimi i bukes.

Mendoj qe ka efekt po ti publikoni keto fatura.

Ju pershendes.

About Redaksia

Check Also

SHISH përgjoi blerjen e votave në Kukës me tenderat fiktiv të OSHEE, Rama…

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë sot një denoncim publik, duke lëshuar akuza për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *