Operacion i DEA, si u gjet kokaina në shtëpinë e zyrtarit të PS në Fier

Një operacion i përbashkët i DEA-s, policisë shqiptare dhe njësisë anti-drogë të Malit të Zi, çoi në zbulimin e një laboratori kokaine në Frakull të Fierit.

Laboratori i drogës ishte ngritur në shtëpinë e ish-kryetarit të komunës Frakull, Viktor Çervanakut, zyrtar i Partisë Socialiste. Droga e gjetur mësohet se është e një sasie të konsiderueshme.

Mbi 50 thasë janë nxjerrë nga shtëpia e Çervanakut. Kokaina është transportuar me kamionët e ushtrisë të cilët duken edhe në video.

About Redaksia

Check Also

Zbulohet ortakëria e Olsi Ramës me Amant Josifin në kërkim ndërkombëtar për 2.2 miliardë euro mashtrim

Mandati i arrestit ndërkombëtar për Amant Josifin erdhi pas disa shkrimeve investigative në mediat e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.