A do t’i shpëtojë qelisë Rama?

Kryeministri Edi Rama mbrojti dje mega-aferën e Portit të Durrësit, në një fjalim të mbushur me fyerje dhe ofendime.

Në një fjalim të gjatë në Parlament, Rama përdori një lumë akuzash dhe fyerjesh ndaj opozitës, duke i vënë asaj epitete nga më të ndryshmet. Kryeministri u mundua që të sqarohej se po fliste jo me fyerje, por me gjuhën e mësuesve të vetë, duke përmendur emra shkrimtarësh shqiptarë.

Janë 62 fraza fyese të kreut të qeverisë ndaj rivalëve të vetë politikë, gjatë 3 fjalimeve të tij në Kuvend, në intervale të ndryshme. Fyerjet kulmuan në fjalimin e tretë 53- minutësh të Ramës.

Në fund fare, Rama nuk e votoi projektin.

“Në fund “Pilati” as nuk firmosi e as nuk votoi vetë për vjedhjen e shekullit! A thua do i mjaftojë për t’i shpëtuar qelisë? Prapë “shokët” do bëjnë burg për të?”, ironizon Edi Paloka.

About Redaksia

Check Also

Pollo: Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet më fort nga politikanët maqedonas e serbë!

Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet edhe më fort nga politikanët e aktorët publikë maqedonas …

Leave a Reply

Your email address will not be published.