“Albania, Albania”! Tifozi nga Katari bën simbolin e shqiponjës para futbollistëve të Serbisë

Serbia u mund nga Brazili 2-0 në Kupën e Botës. Ndërkohë në fundin e ndeshjes një tifoz nga Katari ka bërë simbolin e shqiponjës para lojtarëve të Serbisë duke thënë: “Albania, Albania”.

Skandal! Serbia e shfaq hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb

Futbollistët derbë kanë bërë një nga skandalet e llojit të tyre pas ndeshjes së humbur me Brazilin. Ata shpalosen një flamur me ngjyrat e shtetit serb, teksa në të ishte harta e Republikës së Kosovës. Përveç kësaj, i njëjti flamur është parë edhe në dhomën e reprezentacionit të Serbisë.

Në këtë flamur është mbishkrimi “Nema Predaje”, që në shqip bie “Nuk ka dorëzim”.

Kjo paraqet thyerje të rregullave dhe pritet në vijim të shihet nëse FIFA do të reagojë ndaj këtij akti.

About Redaksia

Check Also

Xhaka i shan serbët shqip

Ka ndodhur një përleshje në ndeshjen e Zvicrës përballë serbisë. Ishte minuta e 67-të e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.