SHBA fiton ndaj Iranit dhe kualifikohet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar fitore me rezultat minimal 0:1 ndaj Iranit. Kësisoj, ShBA ka arritur të kualifikohet tutje në 1/8 e finales. Golin e fitores e shënoi Christian Pulisic në minutën e 38-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, ShBA e mbyll grupin në pozitën e dytë dhe kualifikohet në 1/8 e finales. Aty, ShBA do të përballet me vendin e parë të grupit A, e që është Holanda. Në anën tjetër, Irani mbetet në vendin e tretë dhe eliminohet nga Botërori së bashku me Uellsin.

About Redaksia

Check Also

Messi refuzon rinovimin me PSG-në, shtohen spekulimet për të ardhmen

Pas transferimit të Cristiano Ronaldos tek Al Nassr i Arabisë Saudite, tani tifozët nga i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *