Lukaku thyen bankinën rezervë dhe pastaj shpërthen në lot

Pas dramës së madhe në pjesën e dytë, Kroacia barazoi 0-0 me Belgjikën dhe u kualifikua në mesin e 16-të më të mirave të botës.

Belgjika ishte dominuese në pjesën e dytë, pati disa raste fantastike dhe Kroacia mund të falënderojë dy lojtarë për një pikë të madhe që mori.

I pari Josko Gvardiol, i cili e mbajti vetë mbrojtjen e Kroacisë dhe Romelu Lukakut.

Është e pabesueshme që sulmuesi i njohur belg ka humbur aq shumë raste. Shtylla, më pas edhe disa goditje nga tre apo katër metra… Thjesht nuk mundi të godiste portën e zbrazët.

Pas ndeshjes, ai shpërtheu në lot duke ditur se gabimet e tij e kishin kthyer Belgjikën në shtëpi.

Ai theu stolin e Belgjikës dhe më pas shpërtheu në lot. Ai u ngushëllua nga ndihmës trajneri i Belgjikës, Thierry Henry.

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply