BE dënon dhunën ndaj Berishës

Delegacioni i BE-së shprehet për Syri Tv se dënojnë sulmin fizik ndaj Berishës dhe presin hetim të plotë për rastin.

Ata theksojnë se çdo sulm ndaj demonstruesve paqësorë që ushtrojnë të drejtën demokratike të grumbullimit dhe lirisë së shprehjes, është i papranueshëm.

“Dënojmë me forcë sulmin fizik që ndodhi sot gjatë protestës në Tiranë dhe presim që incidenti të hetohet plotësisht.

Çdo sulm ndaj demonstruesve paqësorë, që ushtrojnë të drejtën e tyre demokratike të grumbullimit, dhe lirisë së shprehjes është i papranueshëm.”-shprehet delegacioni i BE-së./Syri.net

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply