“La Repubblica”: Kryetari i opozitës shqiptare u qëllua në protestë paqësore

La Repubblica ka reaguar gjithashtu për dhunën ndaj kreut të PD, Sali Berisha, në protestën e së martës në Tiranë.

La Repubblica shkruan se kreu i opozitës u qëllua gjatë një demonstrate kundër kryeministrit Edi Rama.

Më tej, La Repubblica thekson se Sali Berisha rifilloi fjalimin edhe pse ishte i gjakosur e mavijosur në fytyrë.

Shkrimi i La Repubblica
Një burrë ka goditur me grusht këtë të martë kreun e opozitës shqiptare Sali Berisha në Tiranë gjatë një demonstrate të organizuar kundër Edi Ramës në ditën e samitit BE-Ballkani Perëndimor që u mbajt në Tiranë.

Nuk dihen arsyet e këtij sulmi. Berisha rifilloi marshimin me gjurmë gjaku në hundë dhe një mavijosje e dukshme kur foli. Sulmuesi u ndalua dhe u rrah nga truprojat e ish-kryeministrit.

About Redaksia

Check Also

Investigimi nga Italia: Si korruptuan edhe shefin e Interpol para McGonigal

Me fjalë thuhet shpesh se regjimi Rama mbahet në këmbë përmes blerjes së ndërkombëtarëve, por …

Leave a Reply