Burracakët!

Adriatik DOSTI

Se pari ju kerkoj ndjese per reagimin tim disi te vonuar.por sapo jam ”lene i lire” prej denimit te zakonshem e te radhes te fb.te cilit ka kohe qe s’para i pelqen fort gjuha ime publike.
Nejse.drejt e ne teme.
Edi Rama.une e cdo shqiptar i ndershem, nacionalist, patriot, demokrat e antikomunist .per gjithe c’ka ndodhi sot ne Tirane ne protesten e kundershtareve te tu politike e te nje populli te tere krejt te pa kenaqur me banditizmin tend qeverises.ku cuberisht, gangsterisht e burracakerisht u godit e u dhunua fizikisht Lideri i PD – Berisha .te fajesojme TY te parin dhe gishtin tregues te fajit e drejtojme se pari pikerisht ndaj teje.e pa burrnise dhe pa besise tende tipike.
Sepse keshtu keni lindur e keshtu do vdisni .burracake e te pa bese.

..Jane po i njejti gjak i piset qe kane dekada te tera qe po i vrasin shqiptaret naten e po i qajne diten.qe po i godasin pas shpine.qe po hedhin gurin e po fshehin doren.qe po paguajne turli lloj , gangsteresh, injorantesh, kriminelesh e banditesh me pagese apo me ideal partie .per te kryer akte te tilla te turpeshme, te ndyra, neveritese e kriminale sic ishte ai i sotmi ndaj Liderit te Opozites shqiptare Sali Berisha gjate protestes se shqiptareve Pro- Shqiperise e Anti -Rama.
Dhe ky krim i shemtuar e teper i denueshem nga cdo lloj kendveshtrimi ndodh fare ”normalisht” ne sy te Policise se shtetit rrumpalle shqiptar dhe me se shumti pale me krimin.e nen hunden e vetem disa metra larg ku kreret e BE jane mbledhur nga ”mikpritesi” i tyre kryebanditi Rama .per ti hapur deren Europiane – Shqiperise se tij koke e kembe te korruptuar e te kriminalizuar.

Grushti i soten ne fytyren e Berishes o shqiptare nuk ishte thjesht nje goditje fizike ndaj tij jooooo. por qe te bindeni njehere e mire te gjithe ju qe akoma besoni e shpresoni se Rama iken e mundet me vote e me demokraci. e me protesta kunder tij nje here ne 6 muaj.ai grusht ishte dora e ngritur dhe e zgjatur kriminale e shtetit kriminal te drejtuar prej nje kryeministri po kriminel ndaj Shqiperise e ndaj cdo shqiptari..
Rama s’mundet e s’largohet me asnje lloj fjalimi , parrulle e thirrje.me asnje lloj proteste euro-demokratike .ai zbohet nga aty ku eshte vetem ashtu sic erdhi e po qendron aty ku eshte.dhe se si.nuk eshte nevoja t’ju a riperseris une per te 1 mijeten here.

..Dhe kulmi i hipokrizise njerezore por edhe i pa fytyresise .i neverise dhe i poshtersise .mberrin teksa lexon deklaratat e atyre qe ”denojne ashper” dhunen fizike ndaj kreut te Opozites shqiptare sot ne protesten e saj ne Tirane .
Ambasada amerikane & Britanike .dhe ambasadoret e tyre te paret.po keta qe s’kane lene rast pa qene perulesisht ne krah te Rames e ne mbeshtetje te cdo lloj krimi te tij shteteror e qeveritar.e s’kane lene rast pa e sulmuar Berishen e PD e pa kerkuar me cdo lloj forme e menyre likujdimin e asgjesimin e tyre.
Jane po keta qe i kercenonin shqiptaret e demokratet me ngrenie bari..i tmerronin me Non Grata.ju benin thirrje se per ke te votonin e ke te zgjidhnin deputet ne parlamentin shqiptar .i coptonin ne 2 PD. i paralajmeronin qytetaret e tyre qe te qendronin larg protestave te PD -Opozites etj etj.
Dhe sot shkrehen ne lot Krokodili e ”denojne ” dhunen ndaj Berishes .zot o zot .qe pa fytyresia s’paska fund !
Dhe shprehin keqardhjen per ate c’ka ndodhi.vete dora e zgjatur e krimit te ndodhur Rama.pikerisht ai qe eshte shkaktari kryesor qe e solli situaten armiqesore mes shqiptareve deri ne kete lloj derexheje sa te frikeshme po aq edhe te rrezikeshme dhe thellesisht antishqiptare.

Dhunen fizike ndaj Berishes e ”denon” edhe Presidenti kukull i shqiptareve .ai qe s’ben dot nje pordhe pa lejen e Rames.Baromi i hashures per Barom..apo edhe nje nga shkaktaret kryesore te gjithe kesaj katrahure qe po ngjet keto muajt e fundit ne Shqiperi.Krye-kuvendarja totalisht vasale e Rames.dhe e pa pergjegjeshme menderisht per detyren e rendesishme e delikate qe ka. Lindita Nikolla.
E ne nje linje me ta ashtu sic pritej llogjikisht .per te ”denuar dhunen ” ndaj Berishes jane reshtuar ne krah te Rames, Begajt, Lindites e madje edhe te ish presidentit Topi i shnderruar prej kohesh ne nje klloun e palaco politik.edhe zgjatesat e tyre te shemtuara Alibeaj e Bardhi.
Jam kurioz te shoh e te degjoj se c’do te thote per kete ngjarje te turpeshme skandaloze i pjerdhuri nga trute e kokes e llapaqeni i neveritshem ”Avokat”- Ngjela qe ka kohe qe ben thirrje per dhune fizike ndaj Berishes.

Tritol & Grushta .kete duhet te diskutonin sot kreret e BE qe teksa kembengulin per Rame – stabilokracine e kane cuar Shqiperine ne gremine e ne cmendine !
E tash po duan ta nxjerrin rrugacin, gangsterin, banditin , agresorin e kriminelin e paguar e te instruktuar fort mire .Gerti Shehu qe goditi cuberisht Berishen si.te cmendur, budalla,..me kartele mjeksore.me rekorde kriminale etj etj .
Dhe kinse harrojne se prej dekadash me kartele.madje te rrezikeshme e me diagnoze agresive e pa pergjegjshmerie mendore kane vite qe votojne e pranojne te kene mbi krye te tyre Edi Ramen si kryeminister [???].
Dhe si jo fort rastesisht agresori ishte nga Tepelena.
Nga Tepelena e kriminelit te 2 prillit Gramoz Ruci.nga i njejti qytet ku ”bilbili i kenges polifonike” e kreu i grupit te Bences – Goliku i thur kenge -himn e lavde Udheheqesit te madh Rama .e s’le mallkim pa kenduar ndaj Europes shtrige qe s’na hap dyert [???].
Nga Tepelena e njeriut me te percudnuar koke e kembe.anti demokratit te terbuar e antishqiptarit te deklaruar Mero Baze-vic.armikut me te eger e me te pa moralshem ndaj familjes se Sali Berishes.ndaj PD & Opozites se sotme shqiptare.
Ne Tepelenen e Termet Pecit.nipit te komunistit -krimel e ordiner Shefqetit.ne Tepelenen ku si ne kohen e Sekretareve te pare te PPSH..termeti shtron dreka e darka me qingja e keca ne hell per Udheheqesin e sotem te Partise se tij.Edvinin.

Ne Tepelenen qe nuk e di se sa qindra mijera banore paska patur teksa s’ka lene ministri e polici.drejtori e dogane.biznes e ci ka dale perpara pa kapur, zaptuar e komanduar e qe eshte gati te vdese per idealin e partise e qe ben ende be per koken e udheheqesit.
Sa turp.de facto e de jure.s’eshte hera e pare qe ju a them publikisht.o motra e vellezer te te njejtit gjak.jeni nen Diktature .ndaj as mos ju shkoje kurren e kurres nder mend se Liria dhurohet .ok !

About Redaksia

Check Also

Muçollari: Me Erion Veliajn kryebashkiak Tirana e ka ulur gjelbërimin dhe ka rritur betonizimin e qytetit

DELKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, GRIGELS MUÇOLLARI: Tirana jonë, që Erion Veliaj thotë …

Leave a Reply