LDK: I papranueshëm sulmi ndaj liderit që ndryshoi Shqipërinë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dënuar me forcë sulmin ndaj kryetarit të Partisë Demokratike dhe opozitës në Tiranë, Sali Berisha.

Me anë të nënkryetarit Lutfi Haziri, LDK e dënon sulmon dhe e cilëson si të papranueshme dhunën ndaj Sali Berishës, që e cilëson si udhëheqësin e ndryshimeve të mëdha në Shqipëri dhe lider i opozitës së sotme.

“Në një ditë të mirë për Ballkanin Perëndimor e në veçanti për Shqipërinë e shqiptarët, kur zbritën në Tiranë udhëheqësit më të lartë europian e kur po bisedohej për Ballkanin e Europianizuar përmes shembullit të Tiranës, ndodhi ajo që nuk duhej.

Në emër të LDK-së e dënoj si të papranueshme dhunën ndaj prof. dr. Sali Berishës, udhëheqësit të ndryshimeve të mëdha në Shqipëri e liderit të opozitës së sotme.

Kontributi i Berishës për demokracinë dhe ndërtimin e Shqipërisë është historik. Lutem që një akt i tillë i shëmtuar të mos përsëritet kurrë në trojet tona!”, shkruan Lutfi Haziri në faqen e tij në Facebook.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply