Reagimi i Edita Tahirit: Sulmi ndaj liderit Berisha, shokues, orteku i ndryshimeve nuk mund të ndalet

Edita TAHIRI

Sulmi ndaj liderit historik shqiptar dhe liderit te opozites, Sali Berisha dje ne Tirane gjate protestave te opozites se bashkuar ishte ngjarje shokuese, tragjike, antidemokratike dhe antikombetare. Kjo ngjarje shfaqi mjerimin dhe friken e madhe te atyre qe iu pengoi kjo proteste masovike thellesisht paqesore dhe demokratike.

Por shfaqi edhe madheshtine e vetepermbajtjes te liderit Berisha dhe gjithe protestuesve, duke shmangur skenaret e rrezikshme te cilat kishte synuar ky sulm. Liria eshte me madhe se ndaluesi i lirise, prej dje orteku i ndryshimeve nuk mund te ndalet, do te nxjerre anash rrugeve te mjeret, demtuesit dhe rrenuesit e ardhmerise se Shqiperise dhe endrres se shqiptareve.

About Redaksia

Check Also

Thirrja e Berishës: Të shpëtojmë Tiranën, të premten…

Kryetari i PD Sali Berisha u ka bërë thirrje sot qytetarëve për të shpëtuar Tiranën …

Leave a Reply