Televizionet gjermane: Sali Berisha nuk ndalet, mban fjalim edhe pse me lëndime të dukshme

Lajmi për sulmin e dhunshëm mbi kreun e opozitës shqiptare, Sali Berisha, ka eklipsuar totalisht samitin e Bashkimit Europian në Tiranë.

Televizionet gjermane raportojnë se Berisha u sulmua gjatë një demonstrate antiqeveritare.

Rrjeti televiziv N-TV raporton se Berisha nuk u ndal pavarësisht sulmit, por mbajti fjalimin në protestë.

“Një person iu afrua dhe e goditi me grusht në fytyrë 78-vjeçarin. Por kjo nuk e pengoi politikanin të mbajë një fjalim më pas- me lëndime të dukshme,” raporton N-TV.

Kurse rrjeti Euronews në gjermanisht raporton se Berisha u sulmua fizikisht gjatë një demonstrate antiqeveritare pranë vendit ku mbahej samiti i BE-së.

Rrjeti thekson se opozita po protestonte kundër korrupsionit, kostove të larta të jetesës dhe eksodit masiv të rinisë shqiptare.

About Redaksia

Check Also

Vokshi: Kjo është dhuna për të cilën ndërkombëtarët nuk folën!

Nga Albana VOKSHI Pas protestës së djeshme, e treta në radhë para bashkisë, organizuar nga …

Leave a Reply