Noka: Politika nuk do jetë më kurrë si ajo e para 6 dhjetorit! Rama i ka bërë llogaritë gabim

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka, ka dhënë një mesazh të shkurtër por të fortë, teksa deklaroi se pas sulmit të Sali Berishës në protestë, politika e pas 6 dhjetorit nuk do të jetë më njësoj si ajo e para 6 dhjetorit.

Në studion e “Open” ai tha se Edi Rama i ka bërë llogaritë gabim dhe asgjë nuk do t’i dalë sipas kalkulimeve.

“Edi Rama i ka bërë llogaritë krejt gabim dhe asnjë nga llogaritë as i ka dalë dhe as nuk do t’i dalë, dhe e dyta, politika e para 6 dhjetorit nuk do jetë kurrë njëlloj si politika e pas 6 dhjetorit. Më vjen keq, edhe Shqipëria e para 6 dhjetorit e ka të vështirë të jetë Shqipëria e pas 6 dhjetorit pas kësaj që ka ndodhur. Kaq mund të them”, u shpreh Noka në “Open”.

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply