Berisha-Ramës: I ke bërë llogaritë gabim, do marrësh atë që meriton

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama i bëri llogaritë gabim me sulmin më 6 dhjetor, ku kryeopozitari u sulmua në protestë.

Në një konferencë për mediat, Berisha theksoi se Rama do të marrë atë që meriton.

“Nuk besoj se ftova agresionin dhe agresorin, mbrojta dinjitetin dhe nderin e Shqipërisë me protestën. Kurrë më e qartë dhe evidente, ajo që ndodhi në protestën e 6 dhjetorit nuk është prodhuar. Ndaj mori lajmin e botës. Por theksoj dhe një herë, nëse jeni të interesuar ju merrni çdo arritje të lanccuar nga Rama. Se si ai pas dy rreshtave të parë ka një faqe të tërë anatemash kundër kundërshtarit. Keni deklaratat e mia ku i them se; jeni i vetmi person që feston sulmet ndaj rivalëve. Ata hiqnin çdo fotografi dhe fshinin çdo person që nuk pëlqenin. Ai e llogariti gabim, i bëri gabim llogaritë se pavarësisht një goditje ekstreme, do kishte reagime. Ai mori atë që meritonte, do marrë atë që meriton. Ata me Gertin, Adi Veliu kanë qenë gjitonë të mirë.”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply