Kujton Gërdecin, banditi që goditi Berishën tregon se nuk ka probleme psiqike, dëshmia…

Banditi që goditi Brishën tregon se nuk ka probleme psiqike sikurse është deklaruar deri tani nga qeeria,por thotë se e ka bërë këtë për hakmarrje politike. Në dëshminë e tij ai kujton Gërdecin dhe vitin 1997, një llogjikë që nuk të lë asnjë dyshim se ai kaprobleme mendore.

31-vjeçari Gert Shehu ka dhënë dëshminë e tij në polici, por burime për Report Tv bëjnë me dije se ajo nuk ka qenë e plotë. Shehu ka dhënë vetëm disa deklarime të shkurtra dhe ka thënë se dëshminë e plotë do ta japë në një moment të dytë.

“Gert Shehu s’ka probleme me shëndetin mendor, ka planifikuar të gjithë skenën”/ Ish drejtues i lartë i policisë tregon pasojat fatale: Mund të vinte dhe vdekja
“Kishte nevojë për para, nuk ka pas mbështetje financiare”/ Flet shoku i agresorit që sulmoi Sali Berishën dhe tregon arsyen çfarë e shtyu: Nuk ka sjellje agresive, ai punonte…
Gazetari i Report Tv, Sokol Dema ka mësuar se Shehu ka deklaruar se në momentin që ka goditur me grusht Sali Berishën ka pasur një kakofoni mendimesh në kokë, ku për një moment i janë kujtuar edhe ngjarja e Gërdecit dhe ajo e vitit 1997.

Por, dëshmia e tij për momentin nuk do të merret parasysh nga policia, pasi sipas tyre është kontradiktore. Për të zbardhur dinamikën e plotë të ngjarjes, policia dhe prokuroria do t’i bazohen dëshmisë që 31-vjeçari pritet të japë në një moment të dytë.

About Redaksia

Check Also

Rënia e Veliajt, çfarë do të ndodhë të premten

  ‘Rënia e bashkisë së kryeqytetit, është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike, rikthimin …

Leave a Reply