Maroku shkakton “tërmetin” e radhës, eliminon edhe Portugalinë

Maroku vazhdon të shkaktojë befasi në këta Kampionat Botëror, duke i eliminuar rend favoritët. Pasi eliminoi Spanjën në 1/8 e finales, tani Maroku ka arritur të eliminojë edhe Portugalinë në çerekfinale. Ata triumfuan minimalisht 1:0 për ta prekur gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

Minutat e parë të ndeshjes u administruan nga Portugalia, e cila pati edhe disa raste të mira shënimi. Më pas, Maroko e mori iniciativën dhe e gjetën golin në minutën e 42-të, kur En Nesyri realizoi bukur me kokë.

Në komplet pjesën e dytë, Portugalia sulmoi me të gjitha forcat për ta gjetur golin e barazimit. Megjithatë, mbrojtja e Marokut nuk u thye asnjëherë në fazën defanzive.

Kësisoj, Maroku vazhdon të bëjë befasi në këtë Botëror. Pasi eliminoi Spanjën, marokienët eliminuan edhe Portugalinë, teksa në gjysmëfinale do të takohet me fituesin e duelit mes Francës dhe Anglisë.

About Redaksia

Check Also

“Rezultat i madh”, Ancelotti: Sakrifikuam, Guardiola: Nuk kam asnjë peng!

Reali theu një mitin në “Etihat”, ndërsa Ancelotti vendosi një tjetër rekord, kjo është hera …

Leave a Reply