“Virgjëreshat” e reformës në drejtësi!

Bledi KASMI

Këta janë ato diplomatet që na jepnin leksione për korrupsionin dhe organizonin protesta në emër të reformës në drejtësi, që na shisnin moral si të virgjëra, e sot Mogerini, hetohet nga hetuesit e BE për ”orgjitë politike korruptive” nga Katari apo Dubai, veçse me pagesa ekstra nga ato të disa këngëtareve të njohura!

Dhe ja ku jemi sot, këto “virgjëreshat” e anti-korrupsionit nën hetim për korrupsion, ndërsa ne duke vuajtur moralin e ta pamoralshmëve, duke mos patur as gykata, as prokurori dhe as drejtësi, madje dhe më keq akoma, duke parë një drejtësi të kapur nga Partia-Shtet që synon të prodhojë një totalitarizëm të ri, të ngjashëm me atë të diktaturës komuniste.

Dhe mos harroni, kjo nuk është “virgjëresha” e fundit!

About Redaksia

Check Also

“La Repubblica”: Kush është avokati i narkotrafikantëve pas paktit 1 miliard euro Rama-Meloni

Gazeta e njohur italiane La Repubblica ka shkruar një artikull për marrëveshjen mes Italisë dhe …

Leave a Reply