Mesi fiton “Topin e Artë” si lojtari më i mirë, Mbape “Këpucën e Artë”

Lionel Messi është shpallur si lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror të mbajtur në Katar, ndërsa Mbape ka marrë “Këpucën e Artë” si golshënuesi më i mirë.

Ylli argjentinas ia doli që së bashku me Argjentinën të mposhtin Francën nëpërmjet penalltive, për të fituar trofeun e çmuar.

Reklama
Mesi shënoi shtatë gola dhe tri asistime, për t’u shpallur si lojtari më i mirë i këtij Botërori.

Ai fitoi Topin e Artë të Kampionatit Botëror, për t’u konfirmuar si më i miri i këtij turneu.

About Redaksia

Check Also

Durimi ka një kufi, le të lëshojmë përpara zemërimin e ligjshëm për shpëtimin e Tiranës!

Lideri i opozitës, Sali Berisha, iu drejtua qytetarëve për të lëshuar përpara atë që e …

Leave a Reply