Berisha publikon videon: Balla dhe Subashi aheng pas mbylljes së dosjes nga SKAP-i i partisë

Kryetari i PD, Sali Berisha, postoi një video ku shfaqet Taulant Balla i PS dhe kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi, duke kënduar këngë partizane.

“Aheng Balla-Subashi, për mbylljen e dosjes nga “Skapi” i partisë, për djegësin e Fierit!”, shkruan Berisha.

Një ditë më parë, SPAK dërgoi në gjyq 21 të akuzuar për inceneratorin e Fierit. Megjithatë në listë nuk është emri i kryebashkiakut të Fierit, Armando Subashi.

Prokuroria thotë se ka provuar shkelje të ligjit që me procedurat e ndjekura për dhënien e koncesionit, e në vijim më shpronësimin si “tokë truall” të vendit ku do të kryhej ndërtimi, ndërsa ishte “tokë arë” dhe më pas me përpilimin e faturave fiktive për punime që nuk ishin kryer.

Por Subashi megjithatë ka shpëtuar këtë herë. Më përpara ka pasur spekulime nga mediat se Subashi ishte në listën e personave që do arrestohej, por doli çuditërisht prej saj.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply