Shehaj: Pas kompanisë offshore që fiton koncension me korrupsion janë qeveritarët

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka akuzuar qeverinë e Edi Ramës se është pas kompanisë offshore të lidhur me aferën 430 milionë euro të koncesionit të inceneratorëve të përfituara në mënyrë korruptive.

“Një kompani offshore, me pronar të shpallur në kërkim nga SPAK, që fiton koncension me korrupsion dhe vijon e merr pagesa nga Buxheti i Shtetit ka vetëm një arsye; pas saj janë qeveritarët”, shkruan Shehaj në Facebook.

Në reagimin e tij nga Kuvendi, Shehaj theksoi se pas inceneratorit të Tiranës është vetëm Rama.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply