Drejtoresha e Ramës e kapur me 58 kg drogë, numëruese e PS në zgjedhje, u padit për falsifikim

Erisa Fero punonjësja e AKSH e cila u kap në makinë ku u gjetën 58 kg drogë rezulton të jetë kallëzuar nga KQZ në prokurori për falsifikim të rezultatit të votave.

Gazetari Elton Qyno raporton per Ora News se në 22 dhjetor të vitit 2021, Erisa Fero është kallëzuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) së bashku me 21 komisionere.

Fero ka qënë anëtare e PS si pjesë e një komisioni të numërimit të votave në një KZAZ.

Për shkak se në Komisionin ku bënte pjesë Fero, rezultati i votave ishte falsifikuar, KQZ ka depozituar kallëzim penal në prokurorinë e Tiranës për 21 komisionerë mes të cilëve dhe Erisa Fero.

Ata janë akuzuar si të përfshirë në manipulimin e zgjedhjeve të 25 prillit 2021, si dhe për heqjen apo shtimin e votave për kandidatët e partive të ndryshme.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply