Dëshira e Pele kur nga kjo botë u largua një tjetër legjendë, Diego Armando Maradona

Pas ikonës argjentinase, bota e futbollit humbi një tjetër yll, Pele. Përpara se në skenë të dilnin lojtarë si Messi apo Ronaldo, më herët diskutimi se kush është më i madhi i të gjithë kohërave diskutohej mes Peles dhe Maradonas.

Sot dy yjet e futbollit botëror, janë larguar nga kjo botë, por pas kanë lënë një histori suksesi, triumfi dhe pasioni për futbollin që ka shërbyer dhe vijon të shërbej si motivim për shumë futbollistë.

About Redaksia

Check Also

Toni Kros do të tërhiqet nga futbolli pas Europianit

Toni Kroos synon të tërhiqet nga futbolli pas sezonit të Gjermanisë në Euro 2024. Mesfushori …

Leave a Reply