Nuk mbaroka helmi i Merimangës së Zezë…

Nga Adriana KALAJA

Një përfaqësi e Qendrestarëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, ka që në 2020 që ka kërkuar takim me ish drejtuesin e SPAK z. Arben Kraja.

Ky i fundit nuk gjeti e nuk gjeti kohë.

Me Merimangën e Zezë gjente kohë çdo javë.

U zgjodh kryetari i ri z. Altin Dumani.

Me ndërhyrjen brutale të Merimangës së Zezë.

Kemi kërkuar takim me kryetarin e ri.

Nuk gjen kohë.

Nxjerr gazetari shërbëtor i pushtetit një video që nuk dihet ku e ka burimin dhe eksperti i dosjes 184 “ma nslt ma nalt”, bën kallëzim të rremë mbi një video të shitur keq.

Po çfarë ndodh pa kaluar 24 orë?

Altin Dumani është i lirë për të takuar familjarët e viktimave të 21 janarit.

Se edhe po të jetë i zënë, e zhbllokon direkt hidraulikja e UKT-së së Erion Veliaj dhe, që do kalojë nën admonistrimin e Bel(l)a Mafia Yuri Kim, bashkë me shoqet e saj po hidraulike Anjeza Maja dhe Mira Kazhani.

Dhe ashtu “gati tu” për urdhërat e Vejushës së

Zezë z. Dumani e gjen kohën.

Muk mimd të mdodhë ndryshe.

Kjo është Reforma në Drejtës e Merimangëd së Zezë.

Ps: Ta pyesë dikush Vejushën e Zezë se mos ajo ja ka çuar dollarot mikut në FBI të Edvin Kristaq Ramës.

Se ka patur plot aty edhe për të shpallur Non Grata dhe z. Berisha.

About Redaksia

Check Also

“Krim kundër njerëzimit”, përkujtojhet masakra e Reçakut

Tre liderët e partive opozitare, Lumir Abdixhiku (LDK), Memli Krasniqi (PDK) dhe Ramush Haradinaj (AAK), …

Leave a Reply