Nuk ndalet diktati i Ramës në Parlament! Përjashtohen edhe 6 deputetë të PD

Nuk ndalet diktati i kryeministrit Edi Rama mbi Kuvendin e Shqipërisë. Sekretariati për Procedurat dhe Votimet ka përjashtuar sot edhe gjashtë deputetë të PD për situatën në seancën e kaluar.

-Deputetja Lindita Metalia është përjashtuar për 5 ditë;

-Greta Bardeli për 3 ditë,

-Edmond Spaho për 10 ditë,

-Oerd Bylykbashi për 10 ditë,

-Elda Hoti për 10 ditë,

-Sorina Koti për 10 ditë.

Më 16 shkurt, Byroja e Kuvendit mbajti në fuqi vendimin e Sekretariatit të Etikës për të përjashtuar për 10 ditë nga punimet Sali Berishën dhe Flamur Nokën, si dhe për 5 ditë Edi Palokën dhe Belind Këlliçin.

Vendimi për gjashtë deputetët e tjerë u mor pas kërkesës së grupit parlamentar të Partisë Socialiste, të cilët akuzojnë kolegët demokratë për pengim të vazhdueshëm të mbarëvajtjes së punimeve në seancat plenare.

About Redaksia

Check Also

Skandal/ Zhduket dosja e vjedhjes miliona euro të vëllait të Veliajt

Denoncimi i Kryetarit të PD, Sali Berisha. Zhdukje mafioze të dokumentave në Skap! Ja si …

Leave a Reply