Meta mbërrin në SPAK

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është paraqitur sot në SPAK. Pak para futjes së tij në ambientet e Prokurorisë së Posaçme, Meta tha për mediat se kishte sjellë disa denoncime, që do t’i bënte publike sapo të dilte prej institucionit më të lartë të drejtësisë shqiptare.

“E kam thirrur disa herë SPAK për të hetuar korrupsionin. Do jem këtu me ju për çdo gjë”, tha Meta për gazetarët në hyrje të godinës së Prokurorisë. Kam sjellë disa denoncime, do t’ju them kur të dal. Do jem këtu për çdo gjë me ju”, tha Meta.

Nuk dihen ende arsyet e vajtjes së Metës në SPAK.

About Redaksia

Check Also

Ambasadori Alistair King-Smith mori shpifjen e Lulzim Bashës dhe e përcolli si të vërtetë te qeveria e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha i është përgjigjur ambasadorit britanik në Tiranë, Alistair King-Smith, duke …

Leave a Reply