Protesta e 3 marsit, Berisha paralajmëron Ramën: Nuk do të gjesh më paqe

Kryetari i PD, Berisha paralajmëroi sot në një takim me demokratët në Tiranë se protesta e 3 marsit do të jetë nga më të mëdhatë që ka njohur vendi. Ai deklaoi se për Ramën nuk do të ketë më paqe.

Kreu i PD Sali Berisha në një komunikim për mediat u ndal edhe tek protesta e 3 marsit. Berisha tha se nuk do të ketë paqe deri sa shqiptarët të arrijnë të votojnë të lirë.

“Protesta e 3 marsit nuk ka dhe nuk mund të ketë paqe për Edi Ramën. Nuk mund të ketë stabilitet me Edi Ramën. Ata të cilët na sugjerojnë ne apo shprehen se po lëkundët stabiliteti , u themi se nuk do të ketë stabilitet deri sa shqiptarët të votojnë të lirë. Armata e bandave në të katër anët e vendit, shteti elektoral u vërsulën mbi populli opozitar”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Topalli: Mbrëmë ndodhi kthesa e madhe, mbas kthesës së madhe ndodh ndryshimi i madh

Anëtarja e Kryesisë së PD, Jozefina Topalli ka folur në protestën maratonë prej 52 ditësh …

Leave a Reply