Judge Merrick Garland, nominee to be Attorney General, is sworn in at his confirmation hearing before the Senate Judiciary Committee, Monday, Feb. 22, 2021 on Capitol Hill in Washington. (Carlos Barria/Pool via AP)

Akuza e fortë nga SHBA për Ramën, Kryeprokurori: Ka rrezikuar sigurinë e SHBA kush ka paguar McGonigal

Pjesë nga raportimi në Senatin Amerikan

Senatori Grassley:Nëse Departamenti i Drejtësisë merr informacion se persona të huaj kanë pasur evidencë për pagesa financiare jo të duhura apo të paligjshme paguar zyrtarëve të zgjedhur apo personave të tjerë të ekspozuar politikisht, dhe këto pagesa mund të ndikojnë në vendimet politike, a do të përbënte kjo një shqetësim për sigurinë kombëtare dhe a do të kërkonte një hetim të plotë?

Prokurori Merrick Garland: Nëse i përgjigjem ekzaktësisht pyetjes, nëse është agjent i një qeverie të huaj që i kërkon dikujt, që paguan dikë për të bërë gjëra në përkrahje të asaj qeverie të huaj, pa dyshim që mendoj se ky do të ishte problem për sigurinë kombëtare.

About Redaksia

Check Also

Korreshi: Gazeta e Meros ngatërron qëllimisht opinionin publik për të justifikuar vdekjen e dy qytetarëve të pafajshëm

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka reaguar pas lajmeve të rreme që ka publikuar mediat …

Leave a Reply