Berisha: Erion Veliaj është një nga më kryesorët në aferën e gjobëvënies!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, Erion Veliaj është një nga më kryesorët në aferën e gjobëvënies dhe blacklist-imit.
“Erion Veliaj është një nga më kryesorët në aferën e gjobëvënies dhe blacklistimit.
Merrni rastin e Ylli Ndroqit. Muaj, në mos vite, përpara se të shpallej nongrata, Veliaj shkruante se do e shpallim non grata.
E keni në të gjitha mediat të publikuar.
Kjo do të thotë se ky gjobëvënës bashkëpunonte me ekipin McGonigal, rregullonin letra dhe mashtronin autoritetet.
Pra, komisioni hetimor parlamentar është jetik për të zbardhur të gjithë aspektet e kësaj afere nga më mafiozet në historinë e vendit”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Ambasadori Alistair King-Smith mori shpifjen e Lulzim Bashës dhe e përcolli si të vërtetë te qeveria e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha i është përgjigjur ambasadorit britanik në Tiranë, Alistair King-Smith, duke …

Leave a Reply