Enkeleidi pas daljes nga hoteli me 5 deputetë: Ndjehem Kryetar i PD

Interesit të mediave për të ditur se kush është kryetari i Partisë Demokratike, Enkelejdi i është përgjigjur duke thënë se ai ndjehet drejtues i PD.

Alibeaj foli pas mbledhjes me 5 deputetë dhe atë që e konsideron kryesi të partisë, të mbajtur në një hotel të kryeqytetit.

Ai deklaroi se vendimi i Gjykatës së Apelit, nuk e bën atë të ndihet triumfator, ndërkohë që bëri thirrje që kandidatët e primareve të garojnë nën siglën e PD-së zyrtare.

“Jam dhe ndihem drejtues i partisë dhe ushtrues i detyrë”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Berisha publikon të dhënat: Ja sa herë e ka kaluar kufirin Olsi Rama me makinën e drogës!

Kreu i opozitës, Sali Berisha në fjalën e tij para mbështetësve në tubimin në “Rrugën …

Leave a Reply