Dy vjet që nuk vjen në një protestë

Jamarbër Malltezi

Te Bashkohemi! Shume mire.
PSE a nuk ishim te bashkuar? KUSH na percau dhe PSE? KU do bashkohemi dhe SI?
A do bashkohemi tek kuvendi i PD e degjojme demokratet?
KUSH e cakton SI e KU do Bashkokemi? Vota e demokrateve apo pengmarrja nga Rama dhe Kim?
KUSH perjashtoi demokratet nga PD? Kush perjashtoi deputetet e PD nga Grupi Parlamentar?
Vjet ne Mars Berisha shkoi ne PD e i dha doren Alibeajt dhe Bardhit dhe i ftoi eja te punojme se bashku, shkojme ne Kuvend, degjojme njeri-tjetrin e votojme. PSE i thane JO, dhe iken nga selia?
Kuvendi i PD futi nenin qe pranon fraksione dhe mendim ndryshe. Eja puno brenda PD dhe nga fraksion rritu e behu shumice. Nuk te perjashton njeri, eja dhe puno me demokratet, e jo fshihesh ne hotel vakie e voton ligjet e rames e motren e Ballukut.
Eja me demokratet ne proteste. 2 vjet qe nuk vjen ne 1 proteste ndaj Rames se e ka mbledh Berisha? Po atehere mblidh protesten tende. Apo me mire te jete Rama ne pushtet sesa te protestosh me demokratet e tjere qe protestojne ndaj Rames?
Veshtire pergjigje per keto pyetjet.

About Redaksia

Check Also

Nga 72 mandate arresti të Dumanit janë burgosur 6 persona sepse ky pazarexhi zbaton urdhrat e Edi Ramës

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka denoncuar në fjalën e tij para mbështetësve në tubimin …

Leave a Reply