Drejt zyrtarizmit koalicioni i opozitës për fitoren e 14 majit

Drejt zyrtarizimit koalicioni i opozitës së Bashkuar, mes PD-së, PL-së, PBDNJ-së dhe PDK-së.

Sipas marrëveshjes mes palëve kandidatët për bashki do të jenë ata të dala nga primaret e PD-së de do të jenë me listën e Partisë së Lirisë.

Ndërsa për këshillat bashkiakë, kandidatët e Berishës do të jenë me listën e përbashkët të PBDNJ-së dhe PDK-së.

Pritet që ditën e sotme lista e këtij koalicioni partish opozita re të dërgohet në KQZ për tu regjistruar për lokalet 2023.

Ndërkohë, duket se PD zyrtare do të ngelë jashtë zgjedhjeve të 14 majit, pasi KQZ dje nuk pranoi regjistrimin e kësaj partie.

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply