Shorti i Champions Legaue, Manchester City – Bayern Munich finalaja e parakohshme

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti në Ligën e Kampionëve.

Këto janë ndeshjet çerekfinale

Real Madrid – Chelsea

Inter – Benfica

Manchester City – Bayern Munich

Milan – Napoli

Ndeshjet e para zhvillohen të martën më 11 dhe të mërkurën më 12 prill, ndërsa ato të kthimit më 18 dhe 19 prill.

Ndërkohë fituesi i përballjes Milan-Napoli në gjysmëfinale do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Inter-Benfica.

Kurse fituesi i ndeshjes Real Madrid-Chelsea në gjysmëfinale do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Manchester City-Bayern Munich.

Gjysmëfinalet do të zhvillohen më 9/10 dhe 16/17 maj, ndërsa finalja të shtunën më 10 qershor.

About Redaksia

Check Also

Shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, këto janë përballjet interesante

Në Nyon të Zvicrës sot u tërhoq shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Evropës. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *