Sportingu e eliminon Arsenalin nga Liga e Evropës

Arsenali është eliminuar nga Liga e Evropës pas ekzekutimit të penalltive nga Sporting Lisbon.

Rezultati pas 90 minutave sonte ishte 1:1 (3:3), duke e dërguar ndeshjen në vazhdime.

Granit Xhaka shënoi gol për Arsenalinnë minutën e 19-të të ndeshjes.

Kurse, Pedro Goncalves me një gol nga mesi i fushës barazoi shifrat.

Edhe në vazhdime, shifrat mbetën të pandryshuara dhe fituesi u desh të përcaktohej me penallti.

Aty, Sporting Lisbon fitoi 5:3 duke avancuar në çerekfinale të Ligës së Evropës.

About Redaksia

Check Also

Shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, këto janë përballjet interesante

Në Nyon të Zvicrës sot u tërhoq shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Evropës. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *