Berisha me demokratët e Londrës: Rama në krye të kupolës së hajdutëve, shkretoi vendin

Sali Berisha ka zhvilluar pasditen e sotme një bashkëbisedim virtual me shqiptarët e Londrës.

Ai u ndal te ngjarjet e fundit që tronditën vendin, nga masakra e Don Boskos ku mbeti një e vrarë dhe 5 të plagosur e deri te arrestimi i nënës lehonë në Shkodër.

Berisha tha se në Shqipëri ligji nuk ekziston për shqiptarët dhe liritë e tyre janë të nëpërkëmbura.

“Ana tjetër është çfarë ndodh me pasuritë, financat dhe buxhetin e tyre. Sot buxheti i shqiptarëve në masën 80-90% vidhet nga kjo qeveri. I gjithë buxheti shpërdorohet, vidhet nga sekti i Rilindjes dhe shqiptarët zhyten çdo vit e më shumë në varfëri. Zinxhiri i vjedhjeve të tyre nuk ka të ndalur. Pasuritë publike janë sot një mallkim për shqiptarët, nuk prodhojnë të mira. Gara e hapur është zëvendësuar me prokurimin sekret. Janë rritur me 25 herë krahasuar me vitin 2013 prokurimet sekrete. Edi Rama e kryeson vetë këtë kupolë hajdutësh që po shkreton dhe varfëron çdo ditë shqiptarët|”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Denoncimi i Metës: Ja si po vidhen nga rilindja miliona euro me tenderin e energjisë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë një denoncimi sa i takon tenderave …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *