Këlliçi në Petrelë: Në 14 maj i japim fund distancës që ka vendosur bashkia

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga procesi i primareve në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka zhvilluar një takim me banorët e Petrelës. Në postimin e tij në Facebook, Këlliçi thekson se banorët e Petrelës duan t’i japin fund distancës që ka vendosur bashkia me këtë njësi, duke e lënë jashtë vemendjes.

‘Projekti im parashikon ndihmë për çdo banor që merret me bujqësi dhe blegtori. 7 mln euro në vit, për të nxitur ekonominë e tyre’, shkruan Këlliçi.

Postimi i plotë

Në Petrelë duan t’i japin fund distancës që ka vendosur Bashkia me këtë njësi, duke e lënë jashtë vemendjes.

Projekti im parashikon ndihmë për çdo banor që merret me bujqësi dhe blegtori. 7 mln euro në vit, për të nxitur ekonominë e tyre.

Në çdo takim, konstatoj se qytetarët kanë nevojë për ndryshim. Ndryshim që e kanë në duart e tyre, me 14 Maj.

#BashkëFitojmë #TiranaNëDuartETua #BelindKëlliçi

About Redaksia

Check Also

Këlliçi: Bashkia vijon të drejtohet nga një hajdut i pashembullt, Erion Veliaj!

Anëtari i kryesisë së PD, Bëlind Këlliçi gjatë fjalës në protestën që u zhvillua përpara …

Leave a Reply