Igli Cara: Po ndodh grabitja më e madhe, po shkulin Portin e Durrësit!

Igli Cara, kandidati i opozitës për bashkinë e Durrësit, nënvizoi sot në fjalimin e tij gjatë prezantimit zyrtar si kandidat grabitjen më të madhe që Qeveria Rama po i bën Durrësit. Ky moment u prit me thirrje të forta “Rama ik” nga mijëra qytetarë të mbledhur në takimin në Pallatin e Sportit të qytetit.

“Të gjithë biem dakord që në Durrës po ndodh vjedhja dhe grabitja më e madhe e shqiptarëve, po shkulin Portin e Durrësit, po marrin një pasuri kombëtare, por nuk mjaftohet me kaq. Babëzia shkon deri aty sa me VKM po falen dhe taksat e qytetarëve të Durrësit. 11% të investimit i takojnë, afro 231 milionë euro që duhet të jenë të qytetarëve, po dhe këto u falën e nuk mjafton, po dhe Porti i ri të bëhet sërish me lekët tona”, tha Cara.

About Redaksia

Check Also

PD çon në Kushtetuese ligjin për komisionet hetimore

Opozita ka ankimuar këtë të premte në Gjykatëmn Kushtetuese ndryshimet në ligjin për komisionet hetimore …

Leave a Reply